Wizy do Australii

5

Tekst powstał z myślą o tych, którzy planują podróż lub dłuższy wyjazd do Australii i nie wiedzą o jaką wizą mogą się ubiegać. Poniżej znajdziesz kilka tekstów o przykładowych wizach do Australii: turystyczna, Work and Holiday, studencka, partnerska oraz 476 Skilled Recognised Graduate. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wybranej wizie, wystarczy wejść w różowy link.

Wiza turystyczna

Obywatele Polski posiadający ważny paszport mogą ubiegać się o darmową wizę turystyczną do Australii. W czasie składania wniosku o wizę, osoba składająca wniosek musi znajdować się poza Australią. Wiza ważna jest przez rok od daty przyznania i umożliwia pobyt w Australii do maksymalnie 3 miesięcy. Oznacza to, że po 3 miesiącach musimy opuścić granicę Australii i za jakiś czas ponownie wrócić do Australii na kolejne 3 miesiące i tak przez rok. Na wizie turystycznej nie można pracować. Wiza turystyczna jest najłatwiejsza do zdobycia.

Więcej o wizie turystycznej dowiesz się klikając w ten link.

Work and Holiday wiza

Wiza dla osób w wieku od 18 do 31 roku życia. Work and Holiday (WHV) umożliwia pobyt w Australii przez 12 miesięcy (liczone od dnia przylotu do kraju). Od momentu otrzymania wizy  ma się rok na przyjazd do Australii. Przez okres ważności wizy można wjeżdżać i wyjeżdżać z Australii bez ograniczeń. Wiza pozwala na podjęcie pracy na pełen etap. Trzeba pamiętać, że u jednego pracodawcy możemy pracować maksymalnie do 6 miesięcy. Wiza jest płatna i trzeba spełnić kilka warunków, aby ją dostać. Ilość miejsc rocznie jest ograniczona.

Więcej o wizie Work and Holiday dowiesz się klikając w ten link.

Wiza studencka

Wiza dla wszystkich, którzy zdecydują się rozpocząć naukę w Australii. Wiza studencka umożliwia podjęcie nauki oraz pracę do maksymalnie 20 godzin tygodniowo. Wiza jest płatna i długość pobytu w Australii zależna jest od długości kursu. Można wybrać naukę na uczelniach wyższych lub krótkie kursy w tzw. college’ach. Studia w Australii oraz wiza są płatne.

Więcej o wizie studenckiej dowiesz się klikając w ten link.

Wiza partnerska

Wiza umożliwia życie, pracę, studia (nie można dostać pożyczki od rządu) oraz dostęp do opieki zdrowotnej w Australii osobom, których partnerzy są obywatelami lub rezydentami Australii. Do aplikacji trzeba załączyć dokumenty, które potwierdzą obywatelstwo lub status rezydenta ‘sponsora’, czyli australijskiego partnera. Wiza jest płatna.

Więcej o wizie partnerskiej dowiesz się klikając w ten link.

Wiza 476 Skilled Recognised Graduate

476 Skilled Recognised Graduate Visa przyznawana jest absolwentom wybranych uczelni wyższych.  Jedyną polską uczelnią znajdującą się na tej liście jest Politechnika Wrocławska.  W momencie starania się o wizę nie może upłynąć więcej niż dwa lata od momentu ukończenia studiów. O wizę należy aplikować przed ukończeniem 31 roku życia.

Więcej o wizie 476 Skilled Recognised Graduate dowiesz się klikając w ten link.

Wiza pracownicza sponsorowana

W kwietniu 2017 roku rząd australijski ogłosił, że dotychczasowa wiza sponsorowan 457 będzie zastąpiona. Wiza pracownicza sponsorowana dalej będzie dostępna dla Polaków, ale wygląda na to, że będzie trudniej ją zdobyć.  Niektóre wymagania będą zaostrzone (między innymi wymagania językowe oraz usunięcie niektórych zawodów z listy zawodów poszukiwanych w Australii). Dotychczas wiza 457 umożliwiała pracę na pełen etat do maksymalnie 4 lat. Nowa wiza ma umożliwiać pracę do 2 lat.

Więcej o poprzedniej wizie sponsorowanej 457 dowiesz się klikając w ten link.

UWAGAwymagania dotyczące wiz mogą się zmieniać, dlatego po aktualne informacje polecam skorzystać ze strony australijskiego rządu. Oprócz wyżej wymienionych wiz Australia oferuje inne rodzaje wiz, o których można poczytać tu.

Powodzenia!

 

 

5

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane