North Gorge Walk – spacer wzdłuż oceanu

5

Zabieram Was na spacer po wyspie North Stradbroke, potocznie zwaną Straddie. Straddie położona jest na zatoce Moreton niedaleko Brisbane. Jak dostać się na wyspę dowiesz się klikając w ten link.

North Gorge Walk – krótka trasa, którą koniecznie trzeba się przejść odwiedzając wyspę. Spacer wzdłuż wąwozu liczy trochę ponad 1 km w jedną stronę. Przejście tak krótkiego dystanu zajęło mi ponad 30 minut, bo piękno przyrody zaskakiwało na każdym kroku i chciałam to uchwycić na aparacie. Wyspa Stradbroke to kolejny dowód na to, że Matka Natura jest hojna. Sami Australijczycy mówią, że Straddie mimo, że jest położone tak blisko miasta, wydaje się, że jest oddalone o tysiące kilometrów. Cisza, spokój, przyroda i piękne widoki.

DCIM101GOPROG1862255.

Trasa prowadzi wzdłuż oceanu, w większości po drewnianej kładce. Podczas spaceru trzeba pokonać też kilka schodów. Jeśli ktoś się zmęczy lub po prostu ma ochotę podziwiać piękno natury, można odpocząć na ławkach lub skałach.

DCIM101GOPROG1882261.

_dsc8230

Spacerowiczom towarzyszą kangury oraz koale, choć te lubią się chować. Te pierwsze, przyzwyczajone do ludzi, w ogóle nie zwracją na nich uwagi. W torbie odpoczywają małe kangury, tzn. joey. Małe kangury, które widziałam już ledwo mieściły się w torbie i oprócz głowy, z torby wystawały też ich nogi. Oprócz kangurów udało mi się zobaczyć ogromną płaszczkę i pięć żółwi pływających w oceanie. Coś pięknego!

_dsc8204

_dsc8208

_dsc8245

Od czerwca do listopadza z klifów można zaobserwować migrujące wieloryby. Nastomiast delfiny są codziennym widokiem na wyspie. Trzeba po prostu trafić na odpowiedni czas.

_dsc8210

DCIM101GOPROG1912273.

_dsc8191

Myślę, że każdemu spodoba się ten spacer. Najlepsze jest to, że trasa jest krótka i nie trzeba się nachodzić zanim trafi się na rewelacyjne widoki. A te na pewno na długo pozostaną w pamięci. Wyspę polecam odwiedzić każdemu, kto odwiedza Brisbane.

Kto zdecydowałby się na spacerek po North Gorge Walk?

5

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarze do “North Gorge Walk – spacer wzdłuż oceanu”

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane