Obywatele Polski posiadający ważny paszport mogą ubiegać się o darmową wizę turystyczną do Australii. W czasie składania wniosku o wizę, osoba składająca wniosek musi znajdować się poza Australią. Wiza ważna jest przez rok od daty przyznania i umożliwia pobyt w Australii do maksymalnie 3 miesięcy. Oznacza to, że po 3 miesiącach musimy opuścić granicę Australii (można wybrać się do Nowej Zelandii czy pobliskie wyspy Vanuatu) i wrócić do Australii na kolejne 3 miesiące i tak przez rok. Na wizie turystycznej nie można pracować.
Aby złożyć wniosek o wizę, trzeba założyć konto na ImmiAccount. Sam proces założenia konta jest prosty i wymaga podstawowych informacji (imię, nazwisko, numer telefonu, adres mailowy). W trakcie zakładania konta trzeba wybrać 5 sekretnych pytań. Warto pamiętać, że odpowiedzi nie mogą być takie same.
Po założeniu konta i zalogowaniu musimy wybrać eVisitor (subclass 651) visa i wypełnić pola dotyczące naszych danych osobowych, paszportu oraz celu podróży do Australii. Dodatkowo, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących niekaralności oraz czym zajmujemy się w Polsce i czy jesteśmy w stanie utrzymać się samemu w Australii. Jeśli nie, to wystarczy wyznaczyć osobę, która pomoże nam utrzymać się w Australii podczas naszych wakacji, na przykład rodzeństwo, które wyemigrowało do Australii.
O przyznaniu wizy dowiemy się mailowo. Statystyki podają, że aż 75% wiz turystcznych jest przyznawanych w przeciągu 24 godzin. Z doświadczenia wiem, że to prawda. Pozostałe 25% dostaje wizę do 3 dni.
List informujący o przyznaniu wizy
Jeśli szukacie wskazówek dotyczących planowania udanych wakacji w Australii zajrzycjcie tu.
Powodzenia!
57Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina
Hmmm wydawało mi się, że kwestia dostania wizy do Australii jest bardziej skomplikowana. A tu proszę – proces jest stosunkowo prosty i szybki.
Super, że ten proces jest tak prosty, szybki i przejrzysty! Dużo czytałam o wizie Work and Holiday i brzmiało to wszystko koszmarnie skomplikowanie i prawie niemożliwe to osiągnięcia. A tutaj się okazuje, że bez problemu można dostać wizę na wakacje 🙂
O tak, WHV wiza jest dość skomplikowana. Wiza turystyczna jest chyba wizą, która najłatwiej dostać do Australii.
Załatwienie tej wizy jest chyba rzeczywiście proste! tylko minus, że nie zostaje potem w paszporcie (chociaż zawsze można wpiąć)
Nie wiem czy można wpinać wydrukowane wizy do paszportu, ale powinna zostać pieczątka w paszporcie, to tez fajny ślad.
Pamiętam jak załatwialiśmy ostatnio wizę turystyczną i faktycznie nie było to skomplikowane. Fajnie, że napisałaś o tym na blogu, bo to zawsze przyjaźniej napisana instrukcja, niż urzędowa 😀 – na pewno wielu osobom się przyda! A ja przyznam Ci się, że nie mogę doczekać się powrotu do Australii…♥
Czy skorzystanie z usług pośrednictwa wizowego do Australii się opłaca?
Hej, to zależy od Ciebie 🙂 Jeśli nie znasz angielskiego i masz wątpliwości dot. wypełniania wniosku to warto spróbować.
Dziękuję za bardzo przydatne wiadomości
Nawet nie znający angielskiego z tłumaczem google powinni sobie dać radę z wypełnieniem wniosku jeśli chodzi o wizę turystyczną. Małe dziecko (nawet 6 miesięczne) tez musi mieć (Dzięki Karolina za info) wizę i uwaga, wiza przyjdzie na email. wiec dziecko musi mieć też założonego emaila. Dlaczego nie można podać email rodzica? ponieważ adres email jest jednocześnie loginem do systemu składającego wniosek.
Bardzo ważny i przydatny wpis
Dziękuję 🙂