Wyspa Hamilton w sercu Wielkiej Rafy Koralowej

18

Wyspa Hamilton należy do archipelagu Whitsundays, który liczy aż 74 wyspy. Hamilton leży na północnym-wschodzie Australii, w stanie Queensland i jest najbardziej rozwiniętą turystycznie wyspą w rejonie Whitsundays. Hamilton jest idealnym miejscem do wypoczynku. Średnia roczna temperatura wynosi około 27 stopni, średnia temperatura latem wynosi około 30 stopni, a zimą około 23 stopni, co powoduje że przemysł turystyczny tętni życiem cały rok.

Plaża Catseye

Oprócz pięknej pogody, wyspa przyciąga turystów swoim naturalnym pięknem. Szeroka oferta hoteli i ośrodków wypoczynkowych oraz liczne wygody i atrakcje powodują, że wyspa jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp w tym rejonie.
Ruch samochodowy na wyspie jest mocno ograniczony, a turyści odwiedzający wyspę mogą poruszać się po niej wózkami golfowymi lub darmowymi busikami.

Jak dostać się na wyspę Hamilton:

    • Hamilton jest jedyną wyspą w rejonie Whitsundays z własnym lotniskiem, które obsługuje loty z Sydney, Melbourne, Brisbane i Cairns
    • Na wyspę można dostać się drogą morską, głównie z Airlie Beach
    • Wyspa jest również przystankiem na trasie niektórych statków wycieczkowych (właśnie w taki sposób dostałam się na wyspę)

Zarówno Australijczycy jak i turyści często wybierają wyspę Hamilton jako miejsce do typowego wypoczynku, czyli: woda, plażowanie i drink z palemką. Na wyspie można korzystać z darmowych basenów lub odpoczywać w wodnym barze (bar w basenie). Warto wybrać się do baru One Tree Hill, skąd rozciągają się piękne widoki na wyspę i otaczający ją ocean.

Hamilton island nie musi oznaczać tylko leniuchowania. Dla miłośników aktywnych wakacji zawsze coś się znajdzie. Wyspa jest oazą sportów wodnych, gdzie można między innymi pływać kajakami, na skuterach wodnych, żeglować, uprawiać SUP (tutaj dowiesz się, czym jest SUP) lub nurkować. Wchodząc do wody trzeba pamiętać o meduzach, które występują w wodzie cały rok, ale ich występowanie nasila się w okresie od paździerika do maja.

Dodatkowo, z wyspy można wybrać się na Wielką Rafę Koralową lub pobliskie wyspy. Będąc w Whitsundays gorąco polecam wybrać się na Hill Inlet i plażę Whitehaven, która jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż w Australii. Pasjonaci australijskiej fauny powinni wybrać się do parku WILD LIFE Hamilton Island, gdzie z bliska można przyglądać się między innymi kangurom, krokodylom, papugom a nawet przytulić koalę.

Papugi kakadu występują na całej wyspie

Widok z Hill Inlet

Miłośnicy ‘bushwalking’, czyli spacerów i krótkich wędrówek również znajdą coś dla siebie. Odwiedzając wyspę wybrałam się na wspinaczkę na najwyższy szczyt Passage Peak. Długość trasy w jedną stronę wynosi 2650 metrów. Wybierając się na ten spacer przygotujcie się na dużo schodów, koniecznie ubierzcie pełne buty i weźcie ze sobą wodę.

Widok z Passage Peak

Inne popularne ‘bush walking’ trasy:

Resort Lookout
South East Head Trail
Escape Beach Trail
Coral Cove

Nie ma co ukrywać, wyspa jest bardzo turystyczna, co nie oznacza, że nie znajdziemy tam kawałka (pustego) raju dla siebie. Wyspa Hamilton jest miejscem na wypoczynek dla każdego, bez względu na to czy lubisz wylegiwać się na plaży i wygrzewać na słońcu, czy wstawać skoro świt i korzystać z uroków australijskiej natury.

Kto ma ochotę wypoczywać w takim miejscu? Wolicie aktywny wypoczynek czy odpoczywanie na plaży z drinkiem w ręku?

18

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarze do “Wyspa Hamilton w sercu Wielkiej Rafy Koralowej”

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane