Cairns do Kuranda – wjazd koleją linową przez las deszczowy

17

Cairns – miasto położone w północnej części stanu Queensland nad morzem Koralowym. Jedną z głównych atrakcji w Cairns jest przejazd Skyrail Rainforest Cableway, czyli 7,5 kilometrową kolejką linową między stacjami Smithfield i Kuranda. Trasa kolejki biegnie nad jednym z najstarszych na świecie lasów deszczowych.

Stacja początkowa Skyrail mieści się w Smithfield, około 13 kilometrów centrum Cairns. Pasażerowie mają do dyspozycji wygodne 6-osobowe wagoniki, z których można podziwiać wierzchołki drzew. W drodze do Kurandy można zatrzymać się na stacjach:

Smithfield Terminal – Red Peak Station 2.7 kilometrów, czas jazdy około 10 minut

Na tym przystanku warto wybrać się na krótki spacer po drewnianej kładce, która prowadzi przez las deszczowy. Lokalna roślinność powinna na Was zrobić wrażenie.

Red Peak Station – Barron Falls Station 3.1 kilometrów, czas jazdy około 15 minut

Tutaj warto udać się na platformę widokową, z której można oglądać wodospady Barron. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć stary pociąg, który od 1891 roku kursuje na trasie Cairns – Kuranda. Jazda zabytkowym pociągiem przez las deszczowy jest kolejną atrakcją turystyczną w rejonie. Przejazd pociągiem trwa około 1.45 h i prowadzi przez liczne tunele oraz mosty.

Barron Falls Station – Kuranda 1.7 kilometrów, czas jazdy około 8 minut

Kuranda to małe miasteczko, w którym mieści się wiele sklepów z pamiątkami oraz kafejek i restauracji. Po krótkim spacerze po zatłoczonej ulicy, kolejką linową wróciliśmy do stacji początkowej, by po raz kolejny móc podziwiać piękno lasów deszczowych.

Wskazówka: Wielu turystów łączy ze sobą wyżej wspomniane atrakcje, na przykład decydują się na dojazd do Kurandy pociągiem i wracają kolejką linową.

Który środek transportu wybieracie na przejazd przez las deszczowy? 

 

17

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarze do “Cairns do Kuranda – wjazd koleją linową przez las deszczowy”

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane