10 najczęściej fotografowanych miejsc w Australii

15

10 miejsc, które pojawiają się na listach najczęściej fotografowanych miejsc w Australii (kolejność przypadkowa):

Sydney Harbour Bridge – Nowa Południowa Walia

Most w Sydney leży nad zatoką Port Jackson. Słynny most, na którym odbywa się coroczny pokaz sztucznych ogni w sylwestra ma 1149 metrów długości.

Bondi beach – Nowa Południowa Walia

Najsłynniejsza plaża w Sydney, która rocznie przyciąga tłumy turystów.

Great Barrier Reef – Queensland

Wielka Rafa Koralowa jest jednym z siedmiu cudów świata, największą rafą koralową na świecie, widzianą z kosmosu jako biała plama na niebieskim tle, skupiskiem około 900 wysp na długości 2300 kilometrów, domem dla wielu gatunków ryb, koralowców, żółwi, wielorybów, delfinów, rekinów i innych stworzeń morskich.

Cape Byron – Nowa Południowa Walia

Przylądek Byron znajduje się w miejscowości Byron Bay na wschodnim wybrzeżu Australii. Cape Byron jest najbardziej wysuniętym na wschód punktem w Australii.

Whitehaven beach – Queensland

Whitehaven to największa wyspa archipelagu 74 wysp Whitsundays, w stanie Queensland na wschodzie Australii. Od lat uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.

Opera House – Nowa Południowa Walia

Ikona Australii oraz jednej z najbardziej znanych budynków na świecie.

The Pinnacles – Australia Zachodnia

Wapienne formacje wyrastające z piasku, które z wyglądu przypominają wieżyczki. The Pinnacles leżą na pustyni na terenie parku narodowego Nambung.

Zdjęcie Natalia Tittleton

Three Sisters – Nowa Południowa Walia

Formacje skalne w Górach Błękitnych.

Great Ocean Road – Wiktoria

Piękna droga na południowo-wschodnim wybrzeżu Australii, która liczy 243 kilometrów. The Twelve Apostles (Dwunastu Apostołów) to grupa skał, które stoją w wodzie.  Co ciekawe, skał wcale nie jest 12 jak wskazuje na to nazwa.

Zdjęcie Natalia Tittleton

Uluru – Terytorium Północne

Uluru lub inaczej Ayers Rock to wielka, czerwona formacja skalna w sercu Australii, która jest świętym miejscem Aborygenów. Uluru ma ponad 9 kilometrów obwodu.

Zdjęcie Natalia Tittleton

Które z tych miejsc najbardziej Ci się podoba?

15

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarze do “10 najczęściej fotografowanych miejsc w Australii”

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane