Wiza turystyczna do Australii

12

Obywatele Polski posiadający ważny paszport mogą ubiegać się o darmową wizę turystyczną do Australii. W czasie składania wniosku o wizę, osoba składająca wniosek musi znajdować się poza Australią. Wiza ważna jest przez rok od daty przyznania i umożliwia pobyt w Australii do maksymalnie 3 miesięcy. Oznacza to, że po 3 miesiącach musimy opuścić granicę Australii (można wybrać się do Nowej Zelandii czy pobliskie wyspy Vanuatu) i wrócić do Australii na kolejne 3 miesiące i tak przez rok. Na wizie turystycznej nie można pracować.

Aby złożyć wniosek o wizę, trzeba założyć konto na ImmiAccount. Sam proces założenia konta jest prosty i wymaga podstawowych informacji (imię, nazwisko, numer telefonu, adres mailowy). W trakcie zakładania konta trzeba wybrać 5 sekretnych pytań. Warto pamiętać, że odpowiedzi nie mogą być takie same.

Po założeniu konta i zalogowaniu musimy wybrać eVisitor (subclass 651) visa i wypełnić pola dotyczące naszych danych osobowych, paszportu oraz celu podróży do Australii. Dodatkowo, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących niekaralności oraz czym zajmujemy się w Polsce i czy jesteśmy w stanie utrzymać się samemu w Australii. Jeśli nie, to wystarczy wyznaczyć osobę, która pomoże nam utrzymać się w Australii podczas naszych wakacji, na przykład rodzeństwo, które wyemigrowało do Australii.

O przyznaniu wizy dowiemy się mailowo. Statystyki podają, że aż 75% wiz turystcznych jest przyznawanych w przeciągu 24 godzin. Z doświadczenia wiem, że to prawda. Pozostałe 25% dostaje wizę do 3 dni.

List informujący o przyznaniu wizy

Jeśli szukacie wskazówek dotyczących planowania udanych wakacji w Australii zajrzycjcie tu.

Powodzenia!

12

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarze do “Wiza turystyczna do Australii”

 • balkanyrudej says:

  Hmmm wydawało mi się, że kwestia dostania wizy do Australii jest bardziej skomplikowana. A tu proszę – proces jest stosunkowo prosty i szybki.

 • Ania says:

  Super, że ten proces jest tak prosty, szybki i przejrzysty! Dużo czytałam o wizie Work and Holiday i brzmiało to wszystko koszmarnie skomplikowanie i prawie niemożliwe to osiągnięcia. A tutaj się okazuje, że bez problemu można dostać wizę na wakacje 🙂

  • Karolina says:

   O tak, WHV wiza jest dość skomplikowana. Wiza turystyczna jest chyba wizą, która najłatwiej dostać do Australii.

 • Szymon says:

  Załatwienie tej wizy jest chyba rzeczywiście proste! tylko minus, że nie zostaje potem w paszporcie (chociaż zawsze można wpiąć)

  • Karolina says:

   Nie wiem czy można wpinać wydrukowane wizy do paszportu, ale powinna zostać pieczątka w paszporcie, to tez fajny ślad.

 • Pamiętam jak załatwialiśmy ostatnio wizę turystyczną i faktycznie nie było to skomplikowane. Fajnie, że napisałaś o tym na blogu, bo to zawsze przyjaźniej napisana instrukcja, niż urzędowa 😀 – na pewno wielu osobom się przyda! A ja przyznam Ci się, że nie mogę doczekać się powrotu do Australii…♥

Zostaw komentarz

 • subskrybuj • Najczęściej komentowane