SkyPoint – spacer na wysokości

3

Gold Coast – miasto u wybrzeży Pacyfiku w stanie Queensland, położone około 85 kilometrów na południe od Brisbane. Gold Coast to miejsce uwielbiane przez turystów spragnionych słońca, złocistych plaż, błękitnej wody i wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem na Gold Coast jest Q1 (Queensland Number One) – jeden z najwyższych budynków mieszkalnych na świecie. Jego wysokość z iglicą wynosi 322.5 metrów (bez iglicy 245 metrów). Budynek Q1 został wybudowany w 2005 roku i od tego czasu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w okolicy.

Jeśli szukacie miejsca ze wspaniałymi widokami na Gold Coast to proponuję SkyPoint, które znajduje się w budynku Q1.

yourphoto_0004

Q1 to przede wszystkim mieszkania i pokoje do wynajęcia. Na 77 piętrze (230 metrów n.p.m), na które wjeżdza się w 43 sekundy, znajduje się taras widokowy oraz restauracja. Widoki z 77 piętra na Gold Coast – ocean i niekończące się plaże są nieziemskie.

14567389_1127151793998585_7040852491833283140_o

Jeśli oglądanie Gold Coast zza szyby to dla Was za mało, może spróbujecie SkyPoint Climb? SkyPoint to wspinaczka po zewnętrzej stronie budynku. Dla niektórych taka wspinaczka może okazać się niezłą dawką adrenaliny.

Z 77 piętra trzeba wspiąć się drabiną na zewnętrzne schody, do których cały czas jesteśmy przyczepieni linami, które utrzymują ciężar do 4 ton. Aby dojść na najwyższy punkt wspinaczki trzeba pokonać około 40 metrów. Punkt obserwacyjny znajduje się 270 metrów n.p.m. Widoki ze wspinaczki na długo pozostaną w mojej pamięci. Oprócz rewelacyjnych widoków zapamiętam też szum oceanu, wiatr we włosach i mocno grzejące słońce. Na spacer radzę wybrać się wcześnie rano lub wieczorem, inaczej słońce i upały mogą popsuć całe doświadczenie. Podczas całej wspinaczki trzeba pokonać tylko 298 schodów.

nothern-stairs

yourphoto_0001

yourphoto_0004

Australijczycy skracają nazwę Gold Coast do ‘Goldie’, czyli złotko. Nie wyobrażam sobie lepszych widoków na te australijskie złotko niż z tarasu widokowego na 77 piętrze. Albo jeszcze wyżej, z 270 metrów n.p.m. z punktu obserwacyjnego. Warto!

Jeśli spodobał Ci się tekst, będzie mi miło jak zostawisz komentarz. Dziękuję.

3

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarze do “SkyPoint – spacer na wysokości”

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane