Ciekawe profile podróżnicze na Instagramie

0

Coraz częściej pojawiają się zestawienia ‘najlepszych’ kont podróżniczych na Instagramie i zazwyczaj są to profile działające od dłużeszego czasu. Warto dać szansę młodym profilom, które są równie interesujące i można na nich znaleźć piękne zdjęcia z całego świata. Konta, które są prowadzone od niedawna też zasługują na uwagę.

Oto moje małe zestawienie (kolejność przypadkowa):

Agata i Olo Stoszek (STO historii) w podróży od września 2015. Dwa lata temu wymarzyli sobie wyjazd do Nowej Zelandii i właśnie w niej są zarabiając na dalsze wojaże. Zanim dostali się do Nowej Zelandii, przejechali koleją transsyberyjską przez Rosję, żyli kilka dni z nomadami na stepach w Mongolii, ścigali się z Chińczykami na pociąg do Wielkiego Muru Chińskiego i zostali certyfikowanymi nurkami w Tajlandii. Jeszcze w tym roku planują polecieć na Samoa, przejechać vanem Nową Zelandię i Australię, po czym wrócą do Azji. No będzie się działo!

Konto na Instagramie tu.

DCIM100GOPROG0051737.

Karolina i Bartosz (TropiMY Przygody) młode małżeństwo, które w swoją podróż poślubną postanowiło pojechać dookoła świata. Podróżują razem od zawsze, a osobno jeszcze dłużej.  Jednak dopiero teraz, po wielu krótkich i troszkę tylko dłuższych wyjazdach zdecydowali się wyjechać bez daty końcowej. Blog piszą od dawna, ale obecnie zdominowała go ich Niekończąca Się Podróż Poślubna. To właśnie jej dedykowane jest ich konto na Instagramie, dla którego wożą ze sobą welon i muszkę.

Konto na Instagramie tu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Agnieszka wraz z chłopakiem Krystianem (Wolnym Krokiem) są studentami z Wrocławia, którzy próbują wykorzystać ten niepowtarzalny okres w życiu w jak najlepszy sposób – poznając świat. Ich podróże opierają się na dwóch filarach: pierwszy to wolny czas, którego student wcale nie ma tak mało, a drugi to niski budżet. Dzięki temu chcą pokazać, że wystarczą tylko chęci i trochę wewnętrznego zapału.

Konto na Instagramie tu.

IMG_5085

Łukasz (Łukasz Kędzierski) miłośnik podróży z plecakiem i aparatem. Fotograficzna pasja zaprowadziła go w dalekie zakątki Azji, parków narodowych USA czy berberyjskich wiosek. Realizował materiały m.in. w Tajlandii, Birmie, Indonezji, Sri Lance, Maroko, USA.
Lubi być tam, gdzie nie ma hoteli pięciogwiazdkowych, plastikowych leżaków, przewodników, biur podróży i całego turystycznego rozgardiaszu. Lubi powolne poznawanie kultury, obyczajów, miejsc oraz najważniejsze – ludzi. Wszystko na własną rękę, bez zbędnego pośpiechu, bez naglących terminów.

Konto na Instagramie tu.

lkedzierskicom-01

Zapraszam Was również na moje konto Moja Australia i świat. Jak nazwa wskazuje konto opiera się przede wszystkim na zdjęciach z Australii, ale nie brakuje ujęć z innych zakątków świata.

IMG_2995

 

Zaglądajcie, klikajcie serduszka i koniecznie dajcie znać, czy profile się podobają.

0

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane