Obchody 11 listopada w Brisbane

0

Dziś w polskim klubie w Milton, w Brisbane odbyły się obchody z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada. W pewny sposób jestem zaanażowana w pracę Polonii w Brisbane więc i dziś nie zabrakło mnie w polskim klubie.

W tym roku miałam okazję występować z uczniami z polskiej szkoły im. Ojca Kasjana Wolaka w Bowen Hills. Starsi uczniowie pięknie wyrecytowali wiersze i odegrali scenkę. Jedna z uczennic była Ojczyzną, która zadawała pytania o historii Polski dziadkowi. Na koniec przedstawienia uczniowie, razem z nauczycielami i rodzicami zaśpiewali ‘Przybyli ułani pod okienko’.

Bardzo chciałabym podziękować dzieciom, nauczycielom i rodzicom za udział w dzisiajszym przedstawieniu. Wydaje mi się, że jako szkoła wypadliśmy świetnie!

IMG_6860

Następnie na scenę weszli harcerze z ZHP Obwodu Pomorze.  Około 25 osób w różnym wieku, od zuchów do drużynowych i hufcowych pięknie zaśpiewało:

Balladę o Harcerzu

Nie pamiętam

Gdzie jesteś Rudy, Alku, Zośko?

Wieczorne śpiewogranie

5 harcerzy grało na gitarach, co nadało ich występowi niesamowitego klimatu. Na koniec jedna z harcerek pięknie zagrała na pianinie.

IMG_6857

Kolejnym punktem programu był występ zespołu Obertas. Tancerze w kolorowych strojach zatańczyli tańce opoczyńskie. Wiem, że niektórym zakręciła się łza w oku słuchając piosenek i oglądając występów.

IMG_6870IMG_6874

 

Z dwoma przedszkolakami z mojej klasy.
FullSizeRender (6)

Jest to dla mnie niesamowite, że będąc tyle kilometrów od Polski, Polacy zbierają się razem, aby wspólnie świętować ważne wydarzenia. Dzieci w najmłodszym wieku bawią się razem na zbiórkach harcerskich i polskiej szkole ucząc się języka polskiego. Harcerze spotykają się razem śpiewając polskie piosenki, inni kultywują tradycje przez taniec. I naprawdę podziwiam wszystkich ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas, aby kontynuować nasze polskie tradycje i kulturę. 

0

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarze do “Obchody 11 listopada w Brisbane”

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane