Oglądanie wielorybów

1

Czas na oglądanie wielorybów!

Sezon na oglądanie migrujących wielorybów w Queensland z zimnych wód Antarktydy do ciepłych wód Australii jest w pełni. Ze względu na wielkość Australii wieloryby można zobaczyć o różnej porze roku, zależy to od stanu, w jakim będziemy.

Sezon na wieloryby podzielony na stany (w przybliżeniu):

Queensland:
maj – listopad

Nowa Południowa Walia:
maj – listopad

Australia Zachodnia:
wrzesień – listopad

Wiktoria:
grudzień – maj

Australia Południowa:
maj – październik

Pierwszy raz na oglądanie wielorybów tzw. whale watching wybrałam się na Gold Coast. Niestety po tej wycieczce miałam wielki niedosyt. Wieloryby widziałam jedynie z daleka. Poza tym, tak bujało, że prawie każdy był miał chorobę morską. Mnie na szczęście to ominęło.

vffvff

Po niezbyt udanej wycieczce  na Gold Coast, ze znajomymi pojechaliśmy do Hervey Bay – 300 km od Brisbane. Z Brisbane wyjechaliśmy przed 4 rano, żeby zdążyć na statek wypływający z Hervey Bay o 8. Przed nami było 3,5 godziny jazdy, ale przy dobrym towarzystwie czas szybko minął i już byliśmy na statku jedząc śniadanie. Pomimo, ze była jeszcze zima, dzień był piękny i słoneczny. W ciągu dnia było około 25 stopni, słońce mocno grzało i opaliło nasze twarze.

Na zatoce oprócz nas było kilka innych stateczków wycieczkowych. Z daleka zauważyliśmy kilka wielorybów, jeden nawet skakał! Kiedy jednak dopłynęliśmy do tego miejsca, wieloryby już odpłynęły. ‘Powtórka z Gold Coast’ – pomyślałam. Przejechałam tyle kilometrów na nic. Na szczęście szybko zmieniłam zdanie.

g

jhj

Przy naszej łodzi pojawiły się dwa wieloryby, z czego jeden to był maluszek. Chwilę się pobawiły i odpłynęły. Byłam w siódmym niebie, że zobaczyłam dwa wieloryby myśląć, że to tyle atrakcji na dzisiaj. Aż tu nagle podpływa jeden wieloryb. A za nim drugi i trzeci! Przez dobre pół godziny okrążały nasz statek, przewracając się z jednej strony na drugą, na plecy i brzuchy, machając płetwami i ogonami. Tłumy gapiów jak wariaci (w tym ja) biegały za wielorybami po pokładzie. Z jednej strony, na drugą, na dziób, potem tył statku. W pewnym momencie jeden z naszych przyjaciół ‘wypluł’ wodę, którą wiatr przywiał w nasza stronę. Ludzie, co za smród! Widzieliśmy, jak kropelki wody zbliżają się w nasza stronę, ale nie przypuszczaliśmy, że tak cuchnęły. Ale czego można się spodziewać, jak nie myje się zębów :).

fff

Wycieczka super. Widzieliśmy naprawdę dużo wielorybów i ich wspaniałych sztuczek. Nie przypuszczałam, że wieloryby podpłyną tak blisko i będą nas zabawiać przez tak długi czas. Do Brisbane wracaliśmy z uśmiechami na twarzach. Czasem warto wydać trochę więcej i przejechać więcej kilometrów, żeby przeżyć coś wspaniałego.

ff

ll

Jeśli kiedyś będziecie mieli okazję oglądać wieloryby, nie zastanawiajcie się! Przeżyjecie niezapomnianą przygodę podziwiając te piękne stworzenia. Klikając w ten link przeczytasz o mojej przygodzie z pływaniem z wielorybami.

Kto z Was ma ochotę na przygodę z wielorybami? A może ktoś już je widział na żywo?

1

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarze do “Oglądanie wielorybów”

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane