Parki rozrywki

1

Jeśli szukacie rozrywki, relaksu bądź trochę adrenaliny, myślę, że spodobają Wam się parki rozrywki na Gold Coast.

4 główne parki to:

Dream World – wstęp dla dorosłego $99, dla dziecka $89

Movie World – wstęp dla dorosłego $79, dla dziecka $64

Sea World – wstęp dla dorosłego $79, dla dziecka $64

Wet’n’Wild – wstęp dla dorosłego $64, dla dziecka $49

Każdy z parków oferuje roczne wejścia po znacznie niższej cenie. Ostatnio trafiłam na promocję i kupiłam karnet ważny do lipca 2016 za $69. Trzy ostatnie parki należą do tej samej firmy i sprzedają karnety na 7 lub 21 dni.

Dream World – Połączenie przyjemnych i zwariowanych jazd i karuzeli. Jedną z jazd jest The Giant Drop – czyli krzesełka przyczepione do wysokiego słupa. Giant Drop zabiera Cię na wysokość 115 metrów, po czym po krótkiej przerwie spada na dół w prędkością 135 km/h. Inną, jedną z 9 ‘strasznych’ przejażdżek jest Tower of Terror II. Krzesełka zabierają Cię tyłem po torach z prędkością nawet do 161 km/h w 7 sekund. Strach się bać. W parku jest dużo karuzeli dla rodzin z dziećmi. Dodatkowo można zobaczyć Australijskie zwierzaki, pogłaskać kangury i zrobić sobie zdjęcie z koalą (zdjęcia za opłatą). Do parku podłączony jest White Water World, czyli park wodnych szaleństw. Wstęp dodatkowo płatny.

P1000843

P1000850

P1000810

Movie World – dla miłośników filmów i bajek Warner Bros. Można tu spotkać Batmana, Marilyn Monroe, Scooby Doo czy ptaszka Tweety. Park ma sekcję z karuzelami dla dzieci i szybką jazdą dla dorosłych. Karuzela Superman w ciągu 2 sekund rozpędza się z 0 do 100 km/h. Polecam tych, którzy lubią trochę pokrzyczeć.

IMG_2128IMG_2123

Sea World – Tutaj zobaczymy misie polarne, pingwiny, pelikany, foki, płaszczki, rekiny, delfiny i wiele innych morskich stworzeń. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Tutaj też przejedziemy się na kilku karuzelach.

IMG_2144

IMG_2138

Wet’n’Wild – Park dla miłośników wody. Można samemu zjeżdżać albo w grupie w pontonach. Moim faworytem jest zjeżdżalnia w tunelu. Najpierw wchodzi się do tuby i nagle zapada się podłoga. Z wielką prędkością wpadamy do tunelu, po drodze zataczając pętlę. Moja mama chyba za wolno jechała i nie udał jej się wjazd na koło i utknęła w tunelu. Na szczęście pracownicy przyszli z pomoca.

Na który z tych 4 parków wybralibyście się najchętniej?

 

1

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarz do “Parki rozrywki”

  • Małgosia says:

    ja to już przeżyłam, byłam nieświadoma co mnie czeka i już drugi raz nie powtórzę tego. Ale było i super i strasznie

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane