Wyspa North Stradbroke

2

Północna wyspa Stradbroke (North Stradbroke island), potocznie zwana Straddie leży na zatoce Moreton, niedaleko Brisbane. Północna Stradbroke ma 38 kilometrów długości i 11 kilometrów szerokości. Wyspę zamieszkuje około 2000 osób, ale w sezonie ilość ludzi odwiedzających wyspę znacznie wzrasta.

Na wyspę można dostać się barką lub wodną taksówką z Cleveland oddalonego od Brisbane o około 30 kilometrów. Prom podpływa do Dunwich na Straddie. Godziny i ceny można sprawdzić tu.  Po wyspie można poruszać się autobusem – NSI, który zatrzymuje się przy wielu plażach i miejscach turystycznych.

Północna wyspa Stradbroke jest popularnym miejscem na kamping, plażowanie, sporty wodne i jazdę autem po plaży.  Aby jeździć autem po plaży trzeba mieć pozwolenie, które można kupić tu albo w biurze kampingu Straddie Camping Office znajdującego się przy terminalu w Dunwich.

Pierwszy raz na wyspę wybrałam się ze znajomymi w celu czysto wypoczynkowym. Naszym celem było przede wszystkim pływanie w błękitnej wodzie i odpoczynek na plaży. Wtedy o wyspie jeszcze nic nie wiedziałam, ale z chęcią zabrałam się na wspólną wycieczkę. Jeden dzień starczył, żeby zakochać się w pięknie wyspy.

dsc_1586

DSC_1576

DSC_1601

DSC_1609

Na lunch zatrzymaliśmy się na polanie, rozwiesiliśmy hamak i rozpaliliśmy grilla. Miejsce było idealne, ale niestety długo tam nie zostaliśmy bo komary bardzo gryzły.

DSC_1630

DSC_1648

W drodze do domu trafiliśmy na gromadkę kangurów w parku. Kangury leniwie pogryzały trawę i w ogóle nie zwracały uwagi na spacerowiczów. Obok siedziała para z małym dzieckiem w wózku i ktoś czytał książkę. Ludzie i zwierzęta w zgodzie dzieliły park i korzystały z pięknej pogody.

DSC_1726

dsc_1730

Point Lookout jest małym miasteczkiem na skraju wyspy, z którego warto wybrać się na spacer North Gorge Walk. Trasa jest bardzo popularna i dość krótka (1.2 km). Spacer wzdłuż klifów z cudownymi widokami gwarantowany.

_dsc8245

DCIM101GOPROG1882261.

_dsc8230

W drodze na statek powrotny warto wybrać się do Brown Lake, czyli jeziora położonego niecałe 4 kilometry od Dunwich, skąd odpływa prom do Brisbane. Oprócz orzeźwiających kąpieli w jeziorze, Brown Lake jest popularnym miejscem na pikniki. Na terenie przy jeziorze nie mogą przebywać psy.

Wypad na wyspę z Brisbane jest idealną opcją na nawet jednodniową ucieczkę od miasta i tłumów. Blisko i pięknie. Jeśli nie macie dużo czasu na zwiedzanie Australii, a Brisbane jest bazą wypadową, warto wybrać się na Straddie, aby poznać australijską florę i faunę.

2

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarze do “Wyspa North Stradbroke”

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane