Milton Community Festival

1

Miniony weekend 23-24 maja był pełen pracy dla organizatorów Milton Community Festival. Milton to dzielnica w Brisbane, w której znajduje się polski klub. Community po angielsku oznacza wspólnotę, społeczeństwo bądź środowisko. Festyn odbył się na terenie klubu polskiego, ale nie był on tylko polskim festynem. Jak nazwa wskazuje, była to impreza dla wszystkich, szczególnie z okolicy Milton.

FullSizeRender (3)

IMG_4713

Organizatorem w tym roku były między innymi dziewczyny z mojej grupy tanecznej Wisła. Wielkie brawa dla dziewczyn za mnóstwo fajnych pomysłów i wytrwałość!

Festyn był dość mały, ale mi się bardzo podobało, było kameralnie. Na dworzu był artysta pochodzenia Azjatyckiego z gitarą i stoiska z jedzeniem. Faworytami były ciasta, frytki ze słodkich ziemniaków i kiełbaski. Był nawet element tzw. hipsterski, czyli sztuczna trawa i skrzynie po mleku do siedzenia. Dla dzieci szałem było malowanie twarzy przez bardzo utalentowaną panią.

IMG_4700

IMG_4685

IMG_4701IMG_4711

Tym razem oprócz występów polskich grup tanecznych, można było oglądać występy dzieci z pobliskich szkół, zatańczyć zumbę lub taniec brzucha z pięknymi tancerkami z Indii. Polska Sobotnia Szkoła, w której uczę zorganizowała małą wystawę prac dzieci. Myślę, że każdy co był się ze mną zgodzi, że największą atrakcją w tym roku był konkurs jedzenia pierogów!

8 uczestników, w tym jedna dziewczyna, miało za zadanie zjeść 15 pierogów w jak najkrótszym czasie! Zwycięzca zjadł pierogi w 2 minuty i 7 sekund! Każdy się nieźle ubawił, a uczestniczy nieźle się najedli.

IMG_4724

IMG_4726

Dla mnie największą niespodziankę zrobiła pewna czytelniczka bloga. Nagle podchodzi do mnie koleżanka i mówi, że ktoś mnie szuka. Tak sobie myślę, kto, bo na nikogo nie czekałam. Nagle słyszę: ‘Dziewczyna pyta się, kto prowadzi Moją Australię, to przyszliśmy po Ciebie’. Ale mi się przyjemnie zrobiło! Ktoś czyta mojego bloga i przyszedł się ze mną przywitać! Tak oto poznałam Edytę, jedną z czytelników Mojej Australii. Dzięki za wielką niespodziankę.

1

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarze do “Milton Community Festival”

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane