Whitsundays i Wielka Rafa Koralowa

1

Kiedyś pisałam o Airlie beach, którą można nazwać bazą wypadową na wyspy Whitsundays. Whitsundays to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie kiedykolwiek widziałam. Whitsundays jest popularnym miejscem na wypoczynek i wakacje, chętnie odwiedzanym przez Australijczyków i zagranicznych turystów. Znajduje się na północy stanu Queensland.

Whitsundays – archipelag złożony z 74 wysp! Jedną z najpopularniejszych plaż Whitsundays jest Whitehaven. Whitehaven rozciąga się przez 7 kilometrów, jej piasek jest krystalicznie biały. Podobno można nim czyścić biżuterię. Whitehaven regularnie występuje na listach 10-ciu najpiękniejszych plaż na świecie. Jest po prostu cudowna.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Najbardziej popularnym sposobem na zwiedzanie Whitsundays jest żaglowanie. Istnieje wiele firm oferujących rejsy. Ceny bardzo się wahają w zależności od rodzaju i wielkości jachtu, długości wycieczki i trasy. Niestety nawet jednodniowa wycieczka jest droga. Jeszcze nie udało mi się znaleźć rejsu poniżej AUD 100.

Z Airlie beach wybrałam się na jednodniową wycieczkę na Morze Koralowe, gdzie pływałam z rybami na Wielkiej Rafie Koralowej.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Wielka Rafa Koralowa rozciąga się na długości ponad 2300 kilometrów i obejmuje ponad 900 wysp i raf! Dopłyneliśmy do stacji na morzu, czyli statku, z którego wskakiwało się do wody (albo zjeżdza zjeżdżalnią). Baza firmy, z którą wybrałam się na wycieczkę już podobno nie funkcjonuje. Po dopłynieciu do stacji, rafa kryła się pod wodą. Po kilku godzinach ‘snorkeling’, czyli pływania z rybami, rafa zaczęła wystawać ponad powierzchnię wody. Sama przygoda z pływaniem z rybami i możliwość zobaczenia tego cudu natury była niesamowita. Podwodny świat i zamieszkujące tam ryby według mnie jest fascynujący. Ryby są tak różne, niektóre jakby się uśmiechały, inne jakby były złe, inne wyglądają, jakby miały zrobiony makijaż. Ryby są małe, duże, czarne, kolorowe, w paski, w kropki, trudno opisać piękno jakie panuje pod wodą! I jeszcze zobaczyć te ryby w tak pięknym środowisku jakim jest Wielka Rafa Koralowa – przygoda, którą zapamiętamy i będziemy wspominać do końca życia!

P1000238

P1000200

P1000224

 

Muszę wrócić do Airlie, Whitsundays i na rafę, żeby:

1. Ponurkować w rafie
2. Pożaglować między wyspami Whitsundays
3. Zobaczyć Whitsundays z lotu ptaka (w tym wyspę w kształcie serca)
4. Spacerem udać się na Hill Inlet
5. Porobić piękne zdjęcia!

1

Facebook - Komentarze

Dzięki, że zaglądasz na bloga. Jeśli spodobał Ci się wpis, nie wahaj się zostawić po sobie śladu w postaci komentarza lub polecenia tekstu przez kliknięcie serduszka. Każdy pozytywny sygnał od czytelników motywuje mnie do dalszego pisania bloga. - Karolina

Komentarze do “Whitsundays i Wielka Rafa Koralowa”

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane