Bush walking

0

Australia to nie tylko ocean, plaże, kangury i koale. Australia to przede wszystkim ogromny teren w większości niezamieszkany. Oprócz surfowania, pływania Australia znana jest z tzw. bush walking. ‘Bush’ to po angielsku po prostu busz, a ‘walking’ oznacza spacerowanie bądź chodzenie. W taki oto sposób powstało nam spacerowanie po buszu.

IMG_4374

IMG_4368

Wczoraj wybrałam się do Kondalilla Parku Narodowego. Park znajduje się przy małej miejscowości Montville, około 100 kilometrów na północ od Brisbane. Kondalilla w języku Aborygenów oznacza pędzącą wodę. Może park został tak nazwany ze względu na znajdującą się tam dużą ilośc wodospadów i źródeł?

IMG_4399

Park Kondalilla oferuje szlaki od 1 do 11 kilometrów. Ja jakoś zbłądziłam i połączyłam dwa szlaki razem. Pogoda była piękna, co zachęciło wielu na spacer. Jeden ze szlaków prowadził do małego wodospadu, w którym kąpały się całe rodziny. Też chciałam wskoczyc, ale po sprawdzeniu wody, zrezygnowałam. Woda była za zimna, co wcale nie odstraszyło innych.

IMG_4384

Spacerując uwielbiam wsłuchiwac się w odgłosy ptaków i przyglądac się powykrzywianym i zakręconym drzewom. Niektóre mają bardzo śmieszne kształty. Co kto widzi zależy też chyba od wyobraźni, ale moja wyobraźnia wyraźnie dobrze działa 🙂 .

IMG_4380

IMG_4381

Wybierając się na spacer po buszu trzeba pamiętac o wygodnych butach, spreju na owady, wodzie, kremie do opalania i czapce bo słońce grzeje nawet przez drzewa. Poza tym, wiadomo, nie schodziny ze szlaku i nie wybieramy się na spacer po zachodzie słońca.

0

Facebook - Komentarze

Zostaw komentarz

  • subskrybuj  • Najczęściej komentowane